Przejdź do treści

Minister Tchórzewski na Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym

Zdjęcie do informacji

- Energetyka zrównoważona to energetyka oparta na różnych źródłach wytwórczych, która pozwala zapewnić wystarczającą ilość mocy w systemie oraz stabilność dostaw do odbiorców - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas VI Edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego. Wydarzenie odbyło się 16 kwietnia 2018 r. w Gdańsku.

W tym roku tematem przewodnim spotkania jest „Energetyka dla gospodarki – gospodarka dla energetyki”. Minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas otwarcia konferencji podkreślił jak ważna jest długofalowa polityka budowania nowych i modernizacja istniejących zasobów mocy elektrycznej. – Odpowiedzią na to wyzwanie jest obecnie wdrażany rynek mocy. Stwarza on warunki do stabilnego funkcjonowania i modernizacji istniejących źródeł wytwórczych, budowy nowych elektrowni oraz magazynów energii  – powiedział.

Podczas panelu dyskusyjnego „Polska polityka energetyczna – priorytety unijne vs polskie cele strategiczne” minister energii podkreślił, że chciałby uniknąć  stawiania na wytwarzanie energii elektrycznej z jednej technologii. - Postawienie na rozwój jednokierunkowy, niezależnie czy miałaby być to energetyka jądrowa, OZE, gazowa czy węglowa – do której Polska jest w sposób naturalny uwarunkowana, nie może być uważany za strategię odpowiedzialną i zrównoważoną. Polska stawia na różnorodność źródeł wytwórczych w elektroenergetyce. W przygotowywanej przez nas Polityce Energetycznej Polski jest miejsce na stabilny rozwój wszystkich źródeł energii - podkreślił.

Szef resortu energii podkreślił ponadto, że zrównoważona energetyka to utrzymanie niezależności energetycznej i stabilności systemu. - Energetyka jest podstawą gospodarki kraju, a inwestycje w energetykę zawsze oznaczają napędzanie polskiej gospodarki - dodał.

 

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl