Przejdź do treści

Komunikat ME po spotkaniu Ministra Grzegorza Tobiszowskiego z protestującymi w sprawie Kopalni Krupiński

Wiceminister Grzegorz Tobiszowski

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski odebrał 5 kwietnia 2018 r. petycję od przedstawicieli protestujących w sprawie kopalni Krupiński. Domagają się oni, by nieczynna obecnie kopalnia nie została sprzedana.

- Jesteśmy otwarci na opinie strony społecznej i szanujemy każde zdanie, dlatego spotkałem się z protestującymi i wysłuchałem ich argumentów - podkreśla wiceminister Grzegorz Tobiszowski.

Jeszcze dziś odbędą są rozmowy przedstawicieli NSZZ Solidarność i zaproszonej przez stronę związkową firmy Tamar Resources, która wyraziła chęć zakupu KWK Krupiński. Wcześniej Ministerstwo Energii poprosiło brytyjską firmę o przedstawienie dokumentów potwierdzających wiarygodność finansową przedsiębiorstwa i doświadczenie w tego rodzaju działalności.

Dzisiejsze rozmowy nie mają na celu podjęcie decyzji ws. KWK Krupiński. Jest to pozytywna odpowiedź Ministerstwa Energii na prośby strony społecznej i kontynuacja dialogu w sprawach działań restrukturyzacyjnych w sektorze górniczym.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl