Przejdź do treści

Minister Tchórzewski: Dzięki naszym działaniom Polacy mogą korzystać z tańszego gazu

Zdjęcie do informacji

  - Od 2015 roku Ministerstwo Energii podejmuje skuteczne działania, które przekładają się na sukcesywne obniżanie cen gazu dla Polaków. Powinno to zachęcać do zmiany ogrzewania na formę bardziej przyjazną środowisku - powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji prasowej. W spotkaniu, które odbyło się 15 marca 2018 r. w ME wziął również udział prezes PGNiG Piotr Woźniak.

- Dokładamy wszelkich starań, aby cena gazu dalej malała. To najważniejszy cel dywersyfikacji źródeł dostaw oraz liberalizacji rynku gazu. Wszystkie nasze inwestycje w sektor gazowy, takie jak Baltic Pipe, rozbudowa terminala LNG czy połączenia transgraniczne, mają służyć zapewnieniu konkurencyjnych cen surowca dla Polaków   – powiedział minister.   

Naszym zamierzeniem jest wprowadzenie dogodnych uwarunkowań, które pozwolą na zwiększenie popularności gazu ziemnego jako niskoemisyjnego źródła energii. - To kolejny element prowadzonych przez rząd działań na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce – podkreślił. Zwiększenie wykorzystania paliw gazowych, zwłaszcza jako paliwa do ogrzewania, wpłynie na zmniejszenie wykorzystania paliw nieekologicznych, co przełoży się na poprawę jakości powietrza i zwiększenie komfortu naszego życia. Dodał, że PGNiG ciągle rozwija swoją sieć, dzięki czemu gaz dociera do coraz większej liczby Polaków.

Ostatnio zatwierdzone przez Prezesa URE taryfy spółek z grupy kapitałowej PGNiG – PGNiG OD i PSG Sp. z o.o. sprawią, że klienci korzystający z gazu zapłacą mniej od 5 do 200 zł – w zależności od ilości zużywanego gazu.

Ministerstwo Energii kończy również prace nad nowym rozporządzeniem taryfowym dla paliw, którego celem jest stworzenie warunków dla dalszego zwiększenia wykorzystania gazu w gospodarce.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl