Przejdź do treści

Delegacja Ministerstwa Energii z wizytą na Ukrainie

Zdjęcie do informacji

W dniach 19-21 listopada 2017 r. delegacja resortu energii, na czele z wiceministrem Andrzejem Piotrowskim, składa wizytę na Ukrainie. Celem wizyty jest zbadanie warunków ewentualnej współpracy w sektorze elektroenergetycznym pomiędzy Polską i Ukrainą.

W ramach wizyty zaplanowane jest spotkanie w Ministerstwie Energetyki i Przemysłu Węglowego Ukrainy w Kijowie i rozmowa z wiceminister Haliną Karp. Polska delegacja odwiedzi ponadto elektrownię jądrową Chmielnicki, której operatorem jest Przedsiębiorstwo Państwowe NAEK „Energoatom”. 

W skład polskiej delegacji wchodzą pracownicy Departamentu Energii Jądrowej ME oraz przedstawiciele Grupy TAURON, Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. oraz PGE EJ1.

W październiku 2017 r. w Warszawie minister energii Krzysztof Tchórzewski spotkał się z Ministrem Energetyki i Przemysłu Węglowego Ukrainy Igorem Nasałykiem. Minister w trakcie spotkania wskazał na brak możliwości realizacji scenariusza współpracy proponowanego przez stronę ukraińską. Niniejsza wizyta posłuży ocenie jakie są jeszcze inne szanse.

- Współpraca Polski i Ukrainy ma ogromne znaczenie w naszej sytuacji geopolitycznej. Dlatego mimo szeregu problemów będziemy przyglądać się i szukać możliwości poczynienia kolejnych kroków w celu nawiązania współpracy w sektorze elektroenergetycznym - powiedział przewodniczący delegacji wiceminister Andrzej Piotrowski.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl