Przejdź do treści

Minister Tchórzewski wziął udział III Kongresie Energetycznym we Wrocławiu

Minister Krzysztof Tchórzewski.

Minister energii Krzysztof Tchórzewski otworzył odbywający się 18 i 19 października 2017 r. we Wrocławiu III Kongres Energetyczny DKE. Szef Ministerstwa Energii odebrał także z rąk organizatorów wydarzenia nagrodę specjalną dla osobowości roku 2017 w energetyce.

W wystąpieniu otwierającym szef resortu energii podkreślał, że w Polsce trwa proces reformy sektora energii. – W obliczu wyzwań przed jakimi staje energetyka zarówno w kraju, jak  i w Europie, poszukujemy nowych rozwiązań i możliwości zapewnienia obywatelom bezpieczeństwa energetycznego a sektorowi stabilnych perspektyw rozwoju – mówił.

W tym kontekście, jego zdaniem, istotna jest synergia pomiędzy poszczególnymi obszarami sektora i zmianami w nich zachodzącymi. Zauważył, że debaty takie jak III Kongres Energetyczny we Wrocławiu stanowią istotną platformę wymiany poglądów i dyskusji na temat strategicznych kierunków rozwoju polskiej energetyki.

Minister Tchórzewski został uhonorowany przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych – organizatorów imprezy - nagrodą dla osobowości roku 2017 w energetyce. Przyznając ją podkreślono, że jest wyrazem uznania dla osiągnięć ministra takich jak stworzenie i umocnienie pozycji Ministerstwa Energii, reformę polskiego górnictwa czy stymulowanie procesów inwestycyjnych w energetyce. 

***

Odbywający się we Wrocławiu w dniach 17 -18 października 2017 roku Wrocławiu III Kongres Energetyczny DKE jest organizowany przez Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych. Jego celem  jest stworzenie platformy do przedstawienia poglądów i umożliwienie rzeczowej dyskusji na temat najważniejszych zagadnień obecnych w polskiej i światowej energetyce. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Bezpieczeństwo – Transformacja ­– Efektywność”.

Więcej zdjęć.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl