Przejdź do treści

Wiceminister Tobiszowski: Strategia dla górnictwa węgla kamiennego z akceptacją Zespołu Trójstronnego

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

- Zaprezentowany przez nas Program dla sektora węgla kamiennego zyskał akceptację Zespołu. Teraz - po zaakceptowaniu go przez Ministra Energii - trafi do uzgodnień społecznych i międzyresortowych - powiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski po spotkaniu Zespołu Trójstronnego ds. bezpieczeństwa socjalnego górników, który odbył się 26 czerwca 2017 r. w Katowicach.

Zdaniem wiceministra Tobiszowskiego zaprezentowany „Program dla sektora węgla kamiennego w Polsce” ma wyznaczać kierunki rozwoju sektora do 2030 r. - Został on przygotowany przez zespół, w skład którego weszli przedstawiciele rządu, parlamentarzyści, przedstawiciele strony społecznej oraz przedsiębiorcy, a więc wszyscy interesariusze – dodał. Podkreślił także, że programy sektorowe dla węgla kamiennego i brunatnego będą elementem polityki energetycznej. - Naszym podstawowym celem bowiem jest zapewnienie Polsce niezależności energetycznej i wspieranie rodzimego przemysłu – podkreślił Tobiszowski.

Dokument „Program dla sektora węgla kamiennego w Polsce”  składa się z dwóch części. Pierwsza to diagnoza oraz analiza obecnego stanu sektora węgla kamiennego. Druga z kolei zawiera sprecyzowane cele oraz niezbędne działania, które muszą zostać podjęte w sektorze górnictwa węgla kamiennego.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl