Przejdź do treści

Minister Tchórzewski: Wyzwania które stoją przed polską energetyką, wymagają konsekwencji i śmiałych decyzji

Minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Energetyka i jej przyszłość, perspektywy rozwoju górnictwa Polsce i kształt polskiego miksu energetycznego to główne tematy, o których dyskutowali w Warszawie uczestnicy II Okrągłego Stołu Energetycznego. Konferencję 1 czerwca 2017 r. otworzył minister energii Krzysztof Tchórzewski. W panelach dyskusyjnych uczestniczyli także wiceministrowie Michał Kurtyka i Andrzej Piotrowski.

Minister Tchórzewski przekonywał że Polska musi wypracować taki model polityki energetycznej, który będzie korzystny dla gospodarki kraju a także będzie uwzględniał konieczność zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego i potrzeby obywateli. – Dlatego wśród naszych priorytetów są m.in. restrukturyzacja górnictwa i wykorzystanie w energetyce nowoczesnych technologii węglowych, rozwój innowacji takich jak elektromobilności czy rozwój energetyki jądrowej – mówił szef resortu energii. 

Minister Tchórzewski zaznaczył również, że Polska konsekwentnie przedstawia i będzie przedstawiać na forum UE swoje stanowisko w sprawach takich jak np. zapisy pakietu zimowego czy planów budowy Nord Stream 2. – Wierzę w dialog i możliwość osiągnięcia rozsądnego kompromisu, oczywiście takiego który będzie uwzględniał polską rację stanu – podkreślił. 

Konferencja została zorganizowana wspólnie przez Ministerstwo Energii i Zespół Doradców Gospodarczych TOR. 

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl