Przejdź do treści

Minister Tchórzewski o przejęciu aktywów EDF w Polsce przez PGE

Minister energii Krzysztof Tchórzewski

- Ta transakcja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa energetycznego Polski i pewność dostaw do odbiorców końcowych – ocenił podczas spotkania z prasą minister energii Krzysztof Tchórzewski przejęcie przez Polską Grupę Energetyczną (PGE) aktywów EDF. Umowę podpisano 19 maja 2017 r.  

Minister Tchórzewski zauważył, że transakcja to wstęp do kolejnego w tym roku, po zakupie Elektrowni Połaniec przez ENEA S.A. zakupu aktywów wytwórczych przez podmioty z udziałem Skarbu Państwa. - Przejęcie aktywów EDF w Polsce przez PGE to decyzja wpisuje się w strategię spółki i jest korzystna zarówno dla niej, jak i dla całego sektora energetycznego – ocenił.

Dodał, że źródła wytwórcze EDF pełnią istotną rolę w pokryciu zapotrzebowania na moc i energię elektryczną w kraju, a także zapewniają dostawy cieple dla dużych aglomeracji miejskich, w tym w szczególności dla Krakowa, Wrocławia i Trójmiasta. – Odgrywają one istotną rolę jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego Polski – podkreślił.

Więcej informacji o zakupie aktywów EDF przez PGE.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl