Przejdź do treści

Minister Tchórzewski na XXIV Międzynarodowych Targach Stacja Paliw 2017

Minister energii Krzysztof Tchórzewski

- Międzynarodowe Targi Stacja Paliw 2017 są ważnym wydarzeniem w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Co roku gromadzą kilkuset przedsiębiorców zajmujących się handlem detalicznym i hurtowym oraz firmy współpracujące z branżą – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas otwarcia targów zorganizowanych przez Polską Izbę Paliw Płynnych. Spotkanie odbyło się 17 maja 2017 r. w Warszawie.

Minister Tchórzewski zwrócił uwagę, że rynek paliwowy w Polsce w przeszłości podlegał licznym strukturalnym zmianom. - Przez ostatnie lata szczególnym wyzwaniem dla sektora paliwowego była „szara strefa”. Miała ona negatywny wpływ na kształt krajowego rynku paliwowego, pogarszając warunki funkcjonowania uczciwych przedsiębiorców – dodał.  Podkreślił także, że dzięki ogólnemu poparciu wysiłków wielu organów i podmiotów udało się przyjąć rozwiązania służące przeciwdziałaniu temu zjawisku.

Szef resortu energii podkreślił również, że dzięki zaangażowaniu Polskiej Izby Paliw Płynnych Targi są cenną platformą wymiany informacji, nawiązywania kontaktów biznesowych i prezentacji najnowszych rozwiązań dla branży paliwowej w Polsce oraz w innych państwach. - Znaczenie tego wydarzenia należy pokreślić tym bardziej, że Polski rynek paliwowy w dalszym ciągu należy uznać za jeden z najbardziej perspektywicznych w Europie – dodał. 

Minister Tchórzewski zaprosił również przedstawicieli wszystkich podmiotów związanych z branżą paliwową do czynnego udziału w pracach Ministerstwa Energii dotyczących sektora. - Jesteśmy otwarci na sygnały rynku i sugestie, które mogłyby poprawić warunki funkcjonowania firm paliwowych. Podejmowane przez resort działania są nakierowane na takie kształtowanie podstaw funkcjonowania sektora paliwowego w Polsce, które będzie odpowiadać potrzebom gospodarczym kraju – podkreślił.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl