Przejdź do treści

Minister Tchórzewski na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Minister energii Krzysztof Tchórzewski

Od 10 do 12 maja 2017 r. w Katowicach trwa Europejski Kongres Gospodarczy. W wydarzeniu, które jest istotnym forum wymiany poglądów na temat kierunków rozwoju gospodarki wziął udział także minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Minister spotkał się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Marosem Sefcovicem, a także – wraz z przedstawicielami KE, spółek energetycznych i biznesu - wziął udział w panelu dyskusyjnym "Energetyka w przemyśle - najważniejsze pytania".

W trakcie dyskusji szef resortu energii zaznaczył, że dla naszego kraju całkowite odejście od węgla do 2050 r. jest niemożliwe. - Do 2030 r. Polska - aby iść w równym szeregu z UE - musi wytwarzać od 25 do 30 proc. energii więcej niż obecnie - ocenił. Podkreślił także, że dla Polski czysta energia jest istotną kwestią.

Uczestnicy panelu rozmawiali także m.in o perspektywach rozwoju energetyki w Polsce i Europie, trendach technologicznych i biznesowych (w tym o elektromobilności), a także o wyzwaniach, przed jakim staje sektor energii. – Modernizujemy naszą energetykę, cały czas również staranny się śledzić to co dzieje się w zakresie nowych technologii na świecie – podkreślił.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl