Przejdź do treści

Wiceminister Piotrowski: polska energetyka potrzebuje zmiany pokoleniowej

Zdjęcie do informacji

- Polska energetyka potrzebuje młodych, wykwalifikowanych i ambitnych ludzi. Myślę, że program edukacyjny PGNiG Termika „Zagrzewamy do nauki” doskonale wpisuje się w ten proces – powiedział wiceminister energii Andrzej Piotrowski podczas gali wręczenia stypendiów dla najlepszych uczniów szkół partnerskich. Spotkanie odbyło się 6 kwietnia 2017 r. w Warszawie.

Prezes PGNiG Termika Wojciech Dąbrowski zwrócił z kolei uwagę, że spółka zdaje sobie sprawę z potrzeby kształcenia młodych ludzi. –  Cieszymy się z tak dużej popularności programu. Mamy nadzieję, że to zainteresowanie będzie rosło – dodał.

PGNiG Termika już po raz ósmy nagrodziła stypendiami zawodowymi najlepszych uczniów szkół partnerskich. Znalazło się wśród nich dwunastu najlepszych uczniów klas trzecich i czwartych o profilu technik energetyk i technik elektryk.

Program edukacyjny „Zagrzewamy do nauki” firma realizuje od 2009 r. Skierowany jest do uczniów technicznych szkół średnich oraz do gimnazjalistów. Jego kluczowe założenie to propagowanie wiedzy z zakresu energetyki, przygotowanie młodzieży do wykonywania zawodów związanych z tą branżą, a także wspieranie edukacyjne i finansowe szkół oraz najzdolniejszych uczniów.

W ramach programu spółka współpracuje z trzema szkołami kształcącymi uczniów w obszarach związanych z energetyką – Zespołem Szkół  nr. 40 im Stefana Starzyńskiego w Warszawie, Zespołem Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu oraz Zespołem Szkół nr. 28 w Warszawie.

***

W ciągu 8 lat funkcjonowania programu PGNiG TERMIKA przyznała 152 stypendia zawodowe dla najlepszych uczniów.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl