Przejdź do treści

Elektromobilność przyciąga kolejne instytucje i firmy

Wiceminister energii Michał Kurtyka

- Chcemy żeby elektromobilność była nośnikiem rozwoju gospodarczego i społecznego. Współpraca biznesu i nauki jest tutaj kluczowa. Cieszymy się, że nasze propozycje spotykają się z tak szerokim odzewem – powiedział 1 marca 2017 r. wiceminister energii Michał Kurtyka podczas konferencji zorganizowanej przez PAN w Jabłonnie.

Zdaniem wiceministra Kurtyki należy podkreślić wagę wykorzystania potencjału naukowego polskich inżynierów. Zaznaczył , że szczególnie cieszy szeroki odzew, jaki opracowany przez Ministerstwo Energii Program Rozwoju Elektromobilności wywołał wśród przedstawicieli biznesu i nauki. - To zwiększa naszą determinację we wdrażaniu planów dotyczących elektromobilności - zaznaczył - Do 2020 roku przewidujemy powstanie 6000 punktów wolnego  i 400 szybkiego ładowania samochodów – dodał.

Podsekretarz stanuw  ME zauważył ponadto, że elektromobilność to również szansa na czystsze powietrze w miastach. - Tu innowacyjność łączy się z poprawą codziennego życia obywateli zwłaszcza, że wdrażaniu programu będzie towarzyszyć analiza odziaływania e-aut na środowisko – ocenił.

W trakcie konferencji działalność rozpoczęła druga w Warszawie sieć taksówek elektrycznych.               

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl