Przejdź do treści

Wiceminister Piotrowski: Pilotażowe aukcje OZE wprowadzają konkurencję pomiędzy technologiami

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

Rozpoczynają się pierwsze pilotażowe aukcje na sprzedaż energii elektrycznej z OZE. –Testujemy działanie nowego, złożonego mechanizmu. Chcemy, żeby te doświadczenia przełożyły się na dalsze udoskonalanie systemu wsparcia OZE – mówi wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

- Chodzi tu zarówno o wymagania natury formalno-prawnej,  o proces obejmujący wielu interesariuszy jak i – na koniec – sam system elektroniczny – podkreśla wiceminister Piotrowski. Zaznacza również że tegoroczne aukcje, organizowane zaledwie kilka miesięcy po zmianach prawa, nie będą dotyczyły dużych wolumenów energii. Powinny,  one  wnieść pewne korekty do obecnego, mocno niezrównoważonego rynku.

- Docelowo, wprowadzenie systemu aukcyjnego przyczyni się do stabilnego i konkurencyjnego rozwoju sektora OZE. Pozwoli także uniknąć negatywnych konsekwencji związanych z poprzednio obowiązującym systemem wsparcia – podkreśla podsekretarz stanu w ME.

Aukcje rozpoczynają się 30 grudnia 2016. Więcej informacji o aukcjach znajdą Państwo na naszej stornie internetowej.

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl