Przejdź do treści

Wiceminister Kurtyka: Plan Rozwoju Elektromobilności przyciąga uwagę przedsiębiorców

Zdjęcie do informacji

– Mam nadzieję, że ten - pierwszy tego typu - projekt będzie inspiracją dla kolejnych inicjatyw, które przyczynią się do rozwoju ekosystemu transportu elektrycznego w Polsce – powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka 6 grudnia 2016 r. podczas uruchomienia w Warszawie pierwszej stacji szybkiego ładowania elektrycznych pojazdów w ramach sieci firmy Greenway.

Wiceminister Kurtyka podkreślił, że projekt, który wystartował, wpisuje się działania w ramach Pakietu na Rzecz Czystego Transportu i stanowiącego jego część Planu Rozwoju Elektromobilności - Cieszę się, że nasze inicjatywy  spotykają się z tak pozytywną reakcją ze strony przedsiębiorców, w tym inwestorów zagranicznych, którzy traktują Polskę jako wiarygodnego partnera – ocenił wiceminister.

Stacja ładowania, znajdująca się w Galerii Mokotów, jest pierwszym punktem szybkiego ładowania zainstalowanym w ramach sieci. Sieć docelowo ma objąć 75 publicznie dostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w pobliżu autostrad i głównych dróg w całej Polsce.

Zakończyły się konsultacje Planu Rozwoju Elektromobilności

Polskie firmy i uczelnie dostrzegają potencjał transportu elektrycznego

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl