Przejdź do treści
Zdjęcie do informacji

Rekrutacja na szkolenie „Jak uczyć o energii jądrowej”

20.09.2017

Do piątku 22 września 2017 r. trwa rekrutacja do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Jak uczyć o energii jądrowej”, organizowanym przez Ministerstwo Energii. Szkolenie skierowane jest do nauczycieli biologii, chemii, fizyki, geografii, przyrody i wychowania do bezpieczeństwa oraz doradców metodycznych pracujących w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju.

Więcej

Wiceminister Andrzej Piotrowski

Wiceminister Piotrowski o możliwościach współpracy z chińskim przemysłem jądrowym

12.07.2017

W trakcie wizyty w Chinach 11 lipca 2017 r. wiceminister energii Andrzej Piotrowski spotkał się z zarządem chińskiego koncernu CGN pod przewodnictwem Pana Shu Guogang. Tematem spotkania była możliwość współpracy między polskim i chińskim sektorem jądrowym oraz oczekiwania wobec dostawcy technologii na potrzeby pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.

Więcej

Zdjęcie do informacji

Poznaj Atom - stoisko Ministerstwa Energii na Pikniku Naukowym

05.06.2017

W sobotę 3 czerwca 2017 r. Departament Energii Jądrowej Ministerstwa Energii zaprezentował się na 21. Pikniku Naukowym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wśród tysięcy gości, którzy odwiedzili stoisko „Poznaj Atom”, był podsekretarz stanu Andrzej Piotrowski.

Więcej

Zdjęcie do informacji

Różne warianty finansowania elektrowni jądrowej w Polsce

25.05.2017

„Ministerstwo Energii bada różne warianty kosztowe dla nowego sposobu finansowania elektrowni jądrowej w Polsce” – powiedział Z-ca Dyrektora Departamentu Energii Jądrowej ME Zbigniew Kubacki, 23 maja 2017 r. podczas konferencji w Sejmie RP.

Więcej

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski

Minister Piotrowski: Chcemy poznać francuskie doświadczenia budowania kompetencji dla energetyki jądrowej

17.05.2017

- Budowa zasobów ludzkich na potrzeby elektrowni jądrowej jest złożonym przedsięwzięciem. Jestem jednak przekonany, że wypracowanie efektywnej strategii działania w tym zakresie wpisze się w proces właściwego przygotowania kadr z uwzględnieniem poszczególnych faz rozwoju PPEJ – powiedział wiceminister Andrzej Piotrowski otwierając polsko-francuskie seminarium.

Galeria zdjęć

Więcej

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl