Przejdź do treści

Energetyka

Minister energii Krzysztof Tchórzewski

Zapraszamy na Ogólnopolski Szczyt Gospodarczy w Siedlcach

17.10.2017

Ministrowie energii Krzysztof Tchórzewski i Andrzej Piotrowski wezmą udział w Ogólnopolskim Szczycie Gospodarczym, który odbędzie się w Siedlcach 19 i 20 października 2017 roku. Spotkanie na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym z udziałem ekspertów i przedstawicieli największych podmiotów gospodarczych w kraju odbędzie się pod patronatem Prezes Rady Ministrów.

Więcej

Komunikat ME ws. przywracania dostaw prądu odbiorcom

06.10.2017

ME i PSE informują, że po intensywnych, trwających nieprzerwanie 24 godziny wspólnych pracach operatora systemu przesyłowego i operatorów systemów dystrybucyjnych, wznowione zostały dostawy energii elektrycznej do ponad 1,175 mln. odbiorców. Obecnie wszystkie wysiłki służb energetycznych skupiają się na przywróceniu zasilania ok. 225 tys. odbiorców pozostającym wciąż bez prądu.

Więcej

ME bierze udział w ćwiczeniu zarządzania kryzysowego NATO – CMX 2017

06.10.2017

CMX17 jest ćwiczeniem zarządzania kryzysowego, podczas którego Sojusz będzie sprawdzał procedury konsultacji i podejmowania decyzji na strategicznym, polityczno-militarnym poziomie. Bierze w nim udział cywilny i wojskowy personel państw członkowskich, Kwatery Głównej NATO oraz obu Dowództw Strategicznych. Tegoroczne ćwiczenie trwa 4-11 października 2017r.

Więcej

Komunikat ME ws. przywracania dostaw prądu odbiorcom

06.10.2017

Ministerstwo Energii informuje, że trwają intensywne prace nad usuwaniem awarii w sieciach elektroenergetycznych oraz ich skutków, czyli przerw w dostawach prądu. Spośród 1,4 mln odbiorców pozbawionych zasilania udało się już przywrócić dopływ energii elektrycznej 850 tys. osób. Sytuacja jest dynamiczna, jednak z godziny na godzinę liczba awarii wywołanych przez orkan Ksawery – maleje.

Więcej

Minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Polsko-ukraińskie rozmowy o współpracy regionalnej

05.10.2017

- Z uwagą przyglądamy się sytuacji na Ukrainie doceniając wysiłek włożony w reformowanie państwa i sektora energii – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas rozmów z Igorem Nasałykiem, ministrem energetyki i przemysłu węglowego Ukrainy. Spotkanie odbyło się 4 października 2017 roku w Warszawie.

Więcej

Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski

Dialog o Rynku Mocy

02.10.2017

- Intencją ustawy o rynku mocy jest zagwarantowanie Polsce bezpieczeństwa energetycznego - mówił wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski podczas obrad Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, które odbyły się 2 października 2017 roku w Katowicach. – Nie możemy dopuścić do sytuacji, w których dochodzić będzie do  cyklicznych przerw w dostawie energii – dodał.

Więcej

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl