Przejdź do treści
Zdjęcie do informacji

Minister Tchórzewski: Chcemy wyprzedzać trendy rozwoju elektromobilności

21.02.2018

-Tylko dzięki współpracy trzech sektorów: rządowego, naukowego oraz biznesowego możliwy będzie rozwój elektromobilności -powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas zawiązania polskiego konsorcjum naukowego Pol-Stor-En. W wydarzeniu, które odbyło się 21 lutego 2018 r., wzięli udział: minister Jadwiga Emilewicz i wiceminister Michał Kurtyka.

Galeria zdjęć

Więcej

Zdjęcie do informacji

Wiceminister Kurtyka: Elektromobilność to bezpieczeństwo, wspólnota i konkurencyjność

17.01.2018

- Elektromobilność to nowy wymiar bezpieczeństwa, rozumianego szeroko jako bezpieczeństwo energetyczne, ekonomiczne i społeczne. To także szansa na wzmocnienie procesów prowadzących do suwerennej i nowoczesnej gospodarki – powiedział Michał Kurtyka, wiceminister energii podczas zorganizowanej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę konferencji „Technologie przyszłości. Elektromobilność.”

Galeria zdjęć

Więcej

Elektromobilność

2,2 mld zł na nowoczesne, bezemisyjne autobusy dla polskich miast

29.12.2017

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) podpisały dziś w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego umowę umożliwiającą finansowanie zakupu autobusów nowej generacji dla polskich miast uczestniczących w programie Bezemisyjny transport publiczny.

Więcej

Elektromobilność

Szczecin stawia na elektromobilność

10.11.2017

Już wkrótce w Szczecinie otwarte zostaną trzy miejskie stacje szybkiego ładowania, wyposażone w dwie ładowarki. Ich budowę dofinansuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Więcej

Elektromobilność

Miasta otrzymają unijne wsparcie na zakup ekologicznych autobusów

10.11.2017

W Ministerstwie Rozwoju podpisano trzy umowy na unijne dofinansowanie projektów transportowych realizowanych w Warszawie, Zielonej Górze i Świnoujściu. Łączna wartość inwestycji to prawie 684 mln zł. Dofinansowanie z Unii Europejskiej z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ) wyniesie ponad 350 mln zł.

Więcej

Elektromobilność

Wrocław uruchomił miejską wypożyczalnię elektrycznych aut

10.11.2017

Wraz z początkiem listopada 2017 r. Wrocław zainaugurował działanie Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych - VOZILLA. W ciągu trzech pierwszych dni funkcjonowania carsharingu w systemie zarejestrowało się ponad 2,5 tys. użytkowników, zaś Nissany Leaf wypożyczono ponad 1,4 tys. razy.

Więcej

Elektromobilność

PGE partnerem Bridge to MassChallenge Warsaw

10.11.2017

PGE dołączyła do grona partnerów globalnego akceleratora Bridge to MassChallenge Warsaw. Grupa chce w ramach programu nawiązać współpracę z najbardziej innowacyjnymi startupami z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Więcej

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
ul. Krucza 36/Wspólna 6, 00-522 Warszawa, email: me@me.gov.pl