Zgodnie z rozporządzeniem RM z 7.12.2015 r. w sprawie utworzenia Ministerstwa Rozwoju oraz zniesienia Ministerstwa Gospodarki zadania Ministerstwa Gospodarki zostały rozdzielone pomiędzy Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Energii. Dotychczasowa strona MG przekształcona została w serwis Ministerstwa Energii. × zamknij
Przejdź do treści
Elektromobilność - symbol graficzny.

Energa uruchomiła w Trójmieście szósty terminal ładowania aut elektrycznych

22.12.2016

Udostępniony przez Energę terminal, to jedna z pierwszych w Polsce stacji multistandardowych, która pozwala ładować wszystkie dostępne na rynku modele aut elektrycznych. Energa od trzech lat rozbudowuje największą w regionie publiczną sieć ładowania i jedyną, która pozwala na szybkie - do pół godziny – uzupełnienie akumulatora.

Więcej

Zdjęcie do informacji

Wiceminister Kurtyka: Plan Rozwoju Elektromobilności przyciąga uwagę przedsiębiorców

06.12.2016

– Mam nadzieję, że ten - pierwszy tego typu - projekt będzie inspiracją dla kolejnych inicjatyw, które przyczynią się do rozwoju ekosystemu transportu elektrycznego w Polsce – powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka 6 grudnia 2016 r. podczas uruchomienia w Warszawie pierwszej stacji szybkiego ładowania elektrycznych pojazdów w ramach sieci firmy Greenway.

Więcej

Ikonka motoryzacja

Polskie firmy i uczelnie dostrzegają potencjał transportu elektrycznego

28.11.2016

W Krakowie 28 listopada 2016 r. grupa polskich przedsiębiorców i uczelni podpisała list intencyjny ws. powołania klastra którego celem jest współpraca na rzecz rozwoju elektomobilności w szczególności rynku autobusów elektrycznych i części służących do ich budowy. Zaangażowane firmy chcą żeby były one oparte na rozwiązaniach technicznych wypracowanych w Polsce.

Więcej

minister energii Krzysztof Tchórzewski

Minister Tchórzewski: Elektromobilność to szansa dla polskiej motoryzacji, środowiska i rozwoju przyszłościowych technologii energetycznych

07.06.2016

Rozwój elektromobilności będzie miał pozytywny wpływ nie tylko na sektor motoryzacyjny, ale również obszar energii i całą gospodarkę, dlatego dziś rozpoczynamy wspólne działania w tym obszarze – powiedział minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas konferencji „W drodze do elektromobilności”, która odbyła się na Politechnice Warszawskiej 7 czerwca 2016 r.

Galeria zdjęć

Więcej

Ikonka motoryzacja

Podpisanie listu intencyjnego o powołaniu Centrum Elektromobilności

07.06.2016

Podczas konferencji „W drodze do elektromobilności”, przygotowanej przez ME, 7 czerwca 2016 r. Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Politechnika Warszawska, Enea S.A., ENERGA S.A., PGE S.A. oraz TAURON Polska Energia S.A. podpisały list intencyjny ws.wspólnych działań na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce.

Więcej

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa, email: me@me.gov.pl