Zgodnie z rozporządzeniem RM z 7.12.2015 r. w sprawie utworzenia Ministerstwa Rozwoju oraz zniesienia Ministerstwa Gospodarki zadania Ministerstwa Gospodarki zostały rozdzielone pomiędzy Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Energii. Dotychczasowa strona MG przekształcona została w serwis Ministerstwa Energii. × zamknij
Przejdź do treści
ME walczy ze smogiem – pakiet rozwiązań legislacyjnych

ME walczy ze smogiem – pakiet rozwiązań legislacyjnych

01.02.2017

W celu poprawy jakości powietrza Ministerstwo Energii opracowało pakiet rozwiązań prawnych, który trafił do konsultacji społecznych i uzgodnień międzyresortowych. Zmiany w prawie wejdą w życie najprawdopodobniej w I półroczu 2017 r. Uwagi można zgłaszać do 21 lutego 2017 r.

Więcej

Wiceminister Michał Kurtyka

Wiceminister Kurtyka na prezentacji raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej

27.01.2017

- Śledzimy światowe trendy i staramy się w nie wpisywać. Chcemy realizować takie projekty, które przyczynią się do rozwoju gospodarki – powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka podczas prezentacji publikacji Międzynarodowej Agencji Energetycznej (MAE) – World Energy Outlook 2016 oraz Energy Policies of IEA Countries – Poland 2016 Review. 

Więcej

Minister energii Krzysztof Tchórzewski

Rok nowych zadań dla energii

26.01.2017

Premier Beata Szydło, minister energii Krzysztof Tchórzewski oraz minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk wzięli dziś udział we wspólnej konferencji prasowej w Kancelarii Premiera.  Rozmawiali o dotychczasowych osiągnięciach oraz planach rządu i ministerstw na 2017 r.

Więcej

Wiceminister Michał Kurtyka.

VII posiedzenie Zgromadzenia IRENA

16.01.2017

W Abu Dhabi 14 stycznia 2017 r. rozpoczęło się coroczne Zgromadzenie Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA). Polskę reprezentował na nim wiceminister energii Michał Kurtyka.

Więcej

Wiceminister energii Andrzej Piotrowski.

Wiceminister Piotrowski o perspektywach rozwoju polskiej energetyki

11.01.2017

- W tym roku musimy określić wstępnie miks energetyczny, by przez najbliższe 10 lat można było kontynuować rozwój energetyki w oparciu o wyznaczone kierunki - powiedział wiceminister energii Andrzej Piotrowski podczas XVII edycji Ogólnopolskiego Kongresu Energetyczno-Ciepłowniczego POWERPOL 11 stycznia 2017 r. w Warszawie.

Więcej

Zielona energia - grafika

Rozpoczynają się aukcje OZE

29.12.2016

Jutro – 30 grudnia 2016 r. - rozpoczną się pierwsze aukcje na sprzedaż energii elektrycznej z OZE. Będą one prowadzone w trybie dostępu online już od godzin porannych.  

Więcej

Treści publikowane w portalu dostępne są na warunkach określonych w licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0, z wyjątkiem przypadków gdy zastrzeżono inaczej.
Plac Trzech Krzyży 3/5, 00-507 Warszawa, email: me@me.gov.pl